WYrusz ze mną na wyprawę do bieguna południowego!


Ponad sto lat temu w jednej z angielskich gazet ukazało się legendarne już ogłoszenie irlandzkiego polarnika Sir Ernesta Shackletona:

„Potrzebna załoga na niebezpieczną wyprawę. Niskie zarobki, dotkliwy mróz, długie miesiące całkowitych ciemności, nieustające zagrożenia, bezpieczny powrót wątpliwy. Honor i uznanie w przypadku powodzenia”

Dziś to ja: Mateusz Waligóra chciałbym zaprosić was wszystkich do wędrówki w stronę Bieguna Południowego!

W ciągu kilkudziesięciu dni przejdziemy na nartach niemal 1200 kilometrów przez jedne z najbardziej wymagających miejsc na ziemi.

I choć w trakcie wyprawy będę poruszał się samotnie to bez waszego zaangażowania osiągnięcie tego wyjątkowego celu będzie dużo trudniejsze.

A zatem nie zwlekaj z decyzją ani chwili dłużej. Zamów limitowaną książkę Piąta Strona Świata a być może narty, które poprowadzą mnie przez Antarktydę trafią właśnie do Ciebie.

***

KSIĄŻKA PIĄTA STRONA ŚWIATA ZOSTANIE WYDRUKOWANA W 999 RĘCZNIE STEMPLOWANYCH EGZEMPLARZACH.

***

Czeka nas wyjątkowa przygoda – ruszmy w nią razem!

ZAMÓW KSIĄŻKĘ PIĄTA STRONA ŚWIATA

Mateusz Waligóra jest specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca planety. Szczególnym upodobaniem darzy pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata — Andów, samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejsza drogę wytyczoną na ziemi — Canning Stock Route w Australii Zachodniej oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata — Salar de Uyuni w Boliwii.

Na co dzień pracuje jako stały współpracownik National Geographic Traveler oraz przewodnik wypraw trekkingowych na kilku kontynentach. Jego fotografie publikowały media na całym świecie, między innymi: The Guardian, Daily Mail, National Geographic, Globetrotter Magazin, 4-Seasons Magazin oraz Adventure Travel Magazine.

Autor książki ‘TREK’ nagrodzonej tytułem “Książka Górska Roku”, w kategorii “Przewodniki i poradniki górskie” na Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju. Ambasador marek Fjällräven i Primus.

www.mateuszwaligora.com

wybrane wyprawy:

2017

Druga wyprawa projektu ‘Before It Is Gone’: Victorinox Qhapaq Ñan, w góry Cordillera Vilcabamba w Perú

2017

Pierwsza wyprawa projektu ‘Before It Is Gone’: Chadar Aztorin Expedition na zamarzniętą rzekę Zanskar w Himalajach indyjskich

2016

Samotna zimowa wyprawa przez największy górski płaskowyż w Europie —  Hardangervidda w Norwegii

2015

Samotne przejście największej solnej pustyni świata — Salar de Uyuni w Boliwii

2014

Samotny rowerowy trawers najtrudniejszej drogi wytyczonej na Ziemi —  Canning Stock Route w Australii Zachodniej

2011-2013

Rowerowy trawers Andów — najdłuższego pasma górskiego świata wraz z Agnieszką Waligórą

2009

Rowerem przez Kubę śladami Buena Vista Social Club